Психологія успіху: Гордитись чи бути скромним ?

Талант дається Богом. Будь скромним.
Слава дається людьми. Будь вдячним.
Самолюбство даєш собі сам. Будь обережним.

Джон Вуден.В той час як самозакоханість та пихатість – признак незахищеності і відсутності впевненості в собі, скромність – особливий признак людини з високою самооцінкою.
Коли я поважаю себе, я частіше веду себе скромно, оскільки не має необхідності возвеличувати себе в очах інших, щоб виправити брак відчуття власного достоїнства. Коли я дійсно ціную себе то у мене взагалі не має бажання виставляти напоказ свої успіхи і хвалитись трофеями.
Скромність не обов’язково вимагає приховувати свої таланти  і сильні сторони.
Бути скромним значить вміти адаптовуватись  до ситуації, співпереживати та розуміти інших, визнавати як  свої реальні можливості так і свої обмеження.
Хасидський равин Симха-Бунім казав, що ми повинні всюди носити з собою 2 папірці: один зі словами: «Світ був створений для мене», а другий: «Я порох і попіл». Обидві ці фрази, складені разом, допомагають нам досягнути стану емоційної рівноваги.
Коли у нас поганий настрій, перший папірець нагадує про те, як ми насправді важливі. А якщо ми почуваємось надто самовпевненими і невразливими, другий папірець нагадує нам про наше скромне походження і невідворотний кінець. За словами психолога Абраха-Ма Маслоу, ці два нагадування необхідні людині, щоб реалізувати свій потенціал для особистісного та суспільного розвитку, оскільки як надлишок самооцінки  так і брак впевненості в собі перешкоджають нам розвиватись.
Якщо я самозакоханий та пихатий, рано чи пізно я впаду обличчям в багнюку, відчуваючи розчарування та відчай. Якщо я не вірю у власні сили то ніколи так і не зрушусь з мертвої точки.
Маслоу писав про необхідність дуже витонченої грані між смиренням та гордістю, яка абсолютно необхідна для творчої роботи …
Ви повинні знати не тільки про свої божественні можливості але також і про природні обмеження людини.
Завжди уявляйте собі, що у вас у кишені знаходяться цих два папірці.

Нагадуйте собі про те що в них написано, щоб завжди знаходити здоровий баланс між скромністю та гордістю.

Комментарии закрыты.