Краснодар: історія, пам’ятки, екскурсії, транспорт

Краснодар — адміністративний центр Краснодарського краю, визнаної всеросійської здравниці. Так що з розвитку туризму Краснодар точно може претендувати на лідируючі позиції в цілому по країні. Крім того, тут зосереджено безліч історичних об’єктів часів царської Росії, а також унікальні пам’ятки природи. Крім того, з недавніх пір Краснодар став ще й центром ділового туризму. Вагомим аргументом на користь туристичної привабливості Краснодара є само його географічне положення — звідси легко дістатися до будь-якого з міст Чорноморського узбережжя.

Так само добре розвинене навчання. Підвищити знання і підготуватися до іспитів вам допоможуть курсы ЕГЭ в Краснодаре

Краснодар в наш час

Після розвалу СРСР по всій країні спостерігалося зниження числа міського населення, однак, подібна тенденція Краснодара не торкнулася — після 1991 року тут, навпаки, відзначено збільшення кількості жителів, що не припиняється досі.

У зв’язку з цим, міська влада відкрито заявляють про свій намір якнайшвидше довести місто до статусу мільйонника.

Російські міста-мільйонери, як правило, є гласними і не голосними столицями країни по тим чи іншим показникам. У цьому сенсі ще не мільйонник, але вже близький до цього Краснодар заздалегідь набуває зовнішній вигляд, гідний столиці.

Так, сьогодні все будівництво в місті йде під гаслом «Краснодару — столичний вигляд» — активно ведеться комплексна забудова території, де з’являються цілі житлові квартали зі своєю інфраструктурою, йде реконструкція центральної частини міста із збереженням і відновленням загального архітектурного та історичної спадщини.

Курс на столичность реалізується і сфері промисловості, Краснодар сьогодні — це індустріальний центр краю, тут знаходиться більше 130 великих і середніх підприємств приладобудування, металообробки і різного виробництва. У Південному Федеральному окрузі Краснодар лідирує ще й у сфері торгівлі — за обсягом товарообігу він не втратив своїх позицій ще з часів кінця 19 століття.

Але, стаючи північно-кавказьким міжрегіональним економічним центром і центром інвестиційної привабливості, Краснодар старається, не опускати своїх позицій і з розвитку освіти і культури — сьогодні у місті діє три десятки вищих навчальних закладів, стільки ж музеїв та експозицій, театрів і концертних залів.
Географічне положення Краснодара

Самий примітний факт в географічному розташуванні Краснодара — це те, що він знаходиться на 45 паралелі, тобто посередині між Північним полюсом і екватором. Цю широту ще називають «лінією життя», оскільки вважається, що на цій широті кліматичні умови найбільш оптимальні для проживання людини.

І, дійсно, літо тут спекотне, а зима м’яка — сніг лягає рідко, часто температура повітря тримається вище нуля.

Таким чином, взимку тут цілком комфортно, а ось влітку рятує близькість річки — Краснодар розташовується на правому березі Кубані. Крім того, в безпосередній близькості до міста знаходиться і найбільший штучна водойма Північного Кавказу — Краснодарське водосховище.

По обидва боки від Краснодара знаходяться Чорне та Азовське моря. Чорне — приблизно в 100 км, а Азовське — в 120.
Готелі та мотелі Краснодара

Краснодар поступово заробляє репутацію одного з найбільших ділових центрів країни, що позначається на інфраструктурі міста і кількості пропозицій від готелів.

Зупинитися у готелі можна в будь-якому районі міста. Центральний район міста базується навколо історичного центру. Спальні райони розташовуються на периферії міста: біля річки Кубань (Ювілейний, Гідробудівників, Черемушки) або у виїздів з міста (Комсомольський, Слов’янський, Авіамістечко). Вартість розміщення буде залежати від місця розташування готелю та його рівня. Наприклад, можна зняти номер недалеко від аеропорту за 1000-1500 рублів. Найбільш бюджетний варіант — хостели, де ліжко-місце може коштувати близько 500 рублів за добу.

У центрі міста розташовані найбільш презентабельні готелі рівня 5 *, 4 * і 3 *. Вартість розміщення в готелях люкс-класу доходить до 10-15 тисяч рублів. У готелях можна орендувати ресторан, конференц-зали, бізнес-центр.

Як правило, всі готелі надають стандартний набір послуг — це двоспальне ліжко, ванна, душ, телевізор, Wi-Fi. За сніданок іноді доводиться доплачувати. Різницю між рівнем «економ» і «бізнес» знайти досить складно — номери по комфортності схожі і відрізняються тільки цінами.

Якщо ви шукаєте готель економ-класу, то можете звернути увагу на готелі, що не мають зірок, або гостьові будинки. Зазвичай невелика будівля на 10-15 номерів.

Ці готелі зручні тим, що на відміну від хостелів на їх території є парковка, а в літні місяці постояльцям пропонують басейн.
Пам’ятки Краснодара. Що подивитися?

На початку XX століття Краснодар за його вигляд називали Маленьким Парижем. Зараз, звичайно, ситуація дещо змінилася, як кажуть, де ми, а де Париж … Але, тим не менш, архітектура та скульптурні ансамблі Краснодара залишаються однією з головних його пам’яток і велика їх частина зосереджена в історичному центрі міста, на вулиці Красній.

Червоної вулицю названо не комуністи, а козаки ще на самому початку 19 століття. У староруської словесної традиції «червоний» означало «красивий», так от щоб повністю виправдати таке претензійну назву, вулицю почали забудовувати, і не аби як, а по архітекторському планом Південній частині петербурзького Невського проспекту.

Продовжуючи розмову про архітектуру Краснодара можна не згадати православні храми міста, тим більше, що один їх них — церква в ім’я ікони Богоматері Всіх скорботних Радість — є практично першим його кам’яною будовою. Особливу цінність і інтерес для віруючих представляє також Свято-Катерининський кафедральний собор — там зберігається унікальна ікона Казанської Божої Матері та мощі Святої Мучениці Катерини, покровительки Кубані.

У Краснодарі знайдеться чимало цікавого і для любителів різних виставок та експозицій — в краснодарських музеях зібрані унікальні по своїй розмаїтості колекції експонатів.

Так, археологічні цінності краю знаходяться в Краснодарському краєзнавчому музеї, експозиція, присвячена історії і побуту кубанських козаків знаходиться в будинку-музеї козачого отамана Борсука, культурні цінності козачого війська зібрані в Літературному музеї — тут представлені пам’ятки козачої писемності з часів заснування міста. Є в Краснодарі і художній музей, який був створений на основі приватної колекції, а зараз в музейному розпорядженні знаходиться вже більше 12000 примірників. Також в Краснодарі знаходиться і єдиний в краї музей військової техніки, розташований під відкритим небом.

Варто відвідати і досить нестандартні музеї Краснодара — Музей поштового зв’язку та Музей культуризму.

Що стосується культурної складової життя міста, то серед її численних подій, особливо хотілося б виділити виступу Кубанського академічного козачого хору, який теж є своєрідною пам’яткою краю і навіть представляє історичну цінність — цей колектив був створений в 1811 році. Так от, якщо в період вашого перебування в Краснодарі буде виступ цього народного колективу, то не пропустіть можливість відвідати його.

Також обов’язково варто побачити з одного боку досить своєрідний, але саме тому і дуже цікавий об’єкт — рашпільную вежу інженера Шухова.

До речі, завдяки цьому інженерній споруді Краснодар і Нижній Новгород, можна називати побратимами, адже недалеко від нашого міста — під Дзержинському — теж варто Шуховська вежа.

Прогулянка містом Краснодар

Вулиця Червона — парк Горького — Катерининський сквер — пам’ятник гуляють песикам — будівля Адміністрації Краснодарського краю —
пам’ятник «Козакам — засновникам землі Кубанської» — Меморіальна Арка «Ними пишається Кубань» —
обеліск на честь двохсотріччя Кубанського козачого війська —
Олександрівська Тріумфальна арка — пам’ятник святій великомучениці Катерині — кінотеатр «Аврора»

Для того щоб поєднати приємне і корисне — неспішно прогулятися по місту і оглянути більшу частину його пам’яток — в Краснодарі не треба виходити навіть за межі однієї вулиці.

Добавить комментарий