Ролети для вікон

Ролети на вікна ролети останнім часом набули значного поширення. Вони необхідні з цілого ряду причин, головною з яких, є механічна захист вікон і вітрин коли будівля пустує. Фактично ролети замінюють собою металеві грати на вікнах, і перешкоджають злому і руйнування вікон зловмисниками, в тих місцях, де ґратам з естетичних міркувань дано відбій, або там де потребують суцільному екрані захищає від вандалів.
Але крім цього, ролети є вельми потрібним і корисним аксесуаром для вікон будь-якої будівлі. З допомогу них можна вирішити цілий ряд проблем і поліпшити комфортність.
Застосування ролет для вікон
Ролети — це декоративна прикраса будівлі. Вони зазвичай вписуються в будь-які дизайнерські рішення, а іноді є родзинкою фасаду.
Вони захищають від сонця. Якщо квартира пустує днем, то опущені на день ролети, вельми істотно зменшать нагрівання приміщення з сонячної сторони. Суб’єктивна думка з цього приводу таке. Охолоджене нічним повітрям приміщення, з опущеними ролетами зберігає свою температуру протягом спекотного дня під сонцем (звичайно за умови достатньої теплозахисту самих стін).
Ролети представляють собою захисний екран знаходиться зовні будівлі, і тому можуть практично повністю запобігти надходженню теплової енергії від сонця в приміщення, віддаючи її назад в атмосферу.
Таким чином, ці пристрої виконують функцію ефективної теплового захисту влітку. Взимку ж теплозахисні властивості ролет можна використовувати, для зменшення виходу тепла з будівлі через скла. При цьому ролети з товщиною ламелей (смуг) порядку 1,5 сантиметра є вельми значущим утеплювачем. Їх теплоізоляційні властивості приблизно рівні теплозахисту звичайного вікна з однокамерним склопакетом. Тому віконце, оснащене таким чином може мати в 2 рази більшу теплозахист.

Ролети захищають двері та вікна
Дослідження в області теплозахисних властивостей ролет дали вельми корисний практичний висновок, — для забезпечення найкращого теплосбережненія і відбивної здатності, ролети потрібно встановлювати не ближче ніж 4 сантиметри від стекол.
Також можливе якісно ізолювати кімнату від небажаного нічного світла вуличних ліхтарів і реклам або ж від цікавих очей.
Ролети поза вікон
Захисні ролети можуть виконувати і функцію гаражних воріт або дверей, а також дверей на вантажних автомобілях. При цьому у ролет ту перевагу, що відпадає необхідність мати вільний простір для розорювання дверей всередині або зовні приміщення. Також вони обійдуться дешевше, ніж металеві ворота.
Ролети можуть використовуватися і всередині приміщень, як тимчасово-прибирана міжкімнатна перегородка.
Загалом їх область застосування досить широка, а споживчі якості високі.
Конструкція ролет
Ролети складаються з наступних конструктивних елементов.Конструкція ролет
Ламелі — горизонтальні пластинки, шарнірно з’єднані між собою, і тому мають можливість знаходиться під різними кутами відносно один одного. Звідси і можливості ламелей у відкритому стані бути намотаними на барабан, а при закриванні ролетів, утворити рівну площину.
Корпус-короб — підвішується над отвором. Усередині розміщуються вал, і ламелі в зібраному стані.
Вал — на нього намотується полотно ламелей, коли отвір відкритий.
Привід — може бути як ручний так і електричний.
Основою всієї системи ролет є ламелі. Вони можуть бути виготовлені з різних профілів. В даний час найбільш широке поширення знайшли два типи профілів для ламелей — профілі холодної прокатки і екструдовані профілі.
Перший тип профілів може виготовлятися як з сталевий, так і з алюмінієвої смуги товщиною до 0,5 мм. Ці профілі заповнюється зсередини поліуретаном, що надає ламелям підвищену міцність, теплозахисні властивості і невелику вагу.
Другий тип — екструдовані або суцільнотягнені, виготовляється тільки з алюмінієвих сплавів, і мають товщину стінок до 1.5 мм з ребрами жорсткості. У порівнянні з першим видом такі ламелі міцніше і важче. Вони мають підвищені захисні якості, але і велику ціну.
Ламелі з профілів роликової прокатки вельми популярні зважаючи гарного співвідношення споживчих якостей — невелика вага і прийнятна ціна. Ламелі з екструдованого профілю зазвичай застосовуються для надійного захисту великих отворів, де застосування першого типу спричинило б за собою занадто великі розміри коробів і валів. В основному це ефективний захист вітрин магазинів.
Види ламелей і їх конструкція
Також зустрічаються і більш прості профілі — гратчастий і одностінний.
Обслуговування ролет
Ролети потребують обслуговування, але воно дуже просте і полягає в основному періодичного очищення ламелей і направляючих від сміття. Для очищення можна використовувати м’яку щітку або ж обдувати ролети повітрям з пилососа. Але стежити за станом ролет потрібно обов’язково, так як їх засмічення може призвести до технічних поломок, через неможливість намотування ламелей, збільшення діаметра рулону (зі сміттям) або ж заклинювання ролет в направляючих.
Особливо це актуально взимку, коли можливо обмерзання ламелей. Необхідно стежити за попаданням води з дахів безпосередньо на ролети і по можливості відводити її убік.

Добавить комментарий