15 порад, як продати будинок швидко і вигідно

Пік покупки будинків припадає на весну і початок літа. Сезон наближається, і ви готуєтеся продати свій будинок, і чим швидше це трапиться, тим краще. Як це зробити правильно? Про це розповів експерт «HS» Євген ТИМОЩУК.

По-перше, звичайно, потрібно переконатися, що ваш будинок виглядає найкращим чином. По-друге, ціна повинна відповідати пропозицією.
Багато продавців вважають, що торги треба починати з високої ціни і повільно опускати. Але повільна продаж іноді навіть більш ущербна, ніж продаж за реальною вартістю.
Перші 30 днів присутності вашого будинку на ринку нерухомості — це найкращий показник правильності ціни. Якщо будинок коштуватиме чесно, ви отримаєте багато переглядів і, можливо, залучите кілька пропозицій. Але якщо запитувана ціна занадто висока, багато покупців і їх агенти з нерухомості будуть триматися подалі від вашого будинку.
Вартість квадратного метра легко визначити, дивлячись на недавно продані, аналогічні пропозиції у вашій місцевості. Природно, вносимо деякі коректування на стан та особливості об’єкта.
Зателефонуйте, щонайменше, в три агентства нерухомості і попросіть підготувати порівняльний аналіз ринку, який включатиме в себе рекомендовану ціну для вашого будинку, а також дані про порівнянних продажах.
При виборі агента не думайте, що той, хто пропонує найвищу ціну для вашого будинку, є найкращим кандидатом. Якщо ціна неправильна, то він, насправді, може заподіяти вам більше неприємностей, ніж користі. Процес продажу може зайняти більше часу, і в кінцевому підсумку поступове зниження вартості може побити всі рекорди.
Також ваш будинок не слід давати на продаж у всі міські агентства нерухомості. Це загрожує тим, що в підсумку належним чином займатися вашим об’єкт не буде ніхто. А працюючи з одним агентом, ви гарантовано отримуєте відповідальна особа, регулярний аналіз ринку, звіт про виконану роботу і економію вашого часу, витраченого на фотографування і попередні перегляди агентами. При цьому не втрачаючи потенційних клієнтів, які звернулися в інші агентства нерухомості, оскільки вашому ріелтору вигідно співпрацювати зі своїми колегами з інших агентств.

Перед тим як почати показувати будинок, подивіться на нього з критичної точки зору. Переконайтеся, що скрізь чисто й акуратно. Якщо потенційний покупець подивився будинок і йому не сподобалося, то він ніколи не повернеться для повторного перегляду. Але коли відвідувач відчуває задоволення з самого початку перегляду, це дає імпульс його свідомості, а продавцю — якісну перевагу над конкурентами.

15 советов, как продать дом быстро и выгодноОтже, 15 порад, як легко і вигідно продати будинок:

1. Дуже важливий аспект — це ціна. Ріелтори і покупці, коли знаходять хороший варіант, починають думати і діяти швидше. А ви, тим самим, заощадите час і нерви, якщо пропустіть довгі цінові маніпуляції.

2. Перше враження — найсильніше. Зробіть привабливим не тільки сам будинок, але і територію навколо нього. Це може бути укладання нового дерну, посадка квітів, фарбування вхідних дверей, ремонт огорожі або заміна поштової скриньки. Потенційні покупці формують думку про будинок в момент, коли вони його помічають.

3. Оновлення інтер’єр і екстер’єр. Нові світильники, свіжі фарби і оновлення озеленення. Все досить легко і доступно, щоб ваш будинок перетворився.

4. Чистота і порядок. Приберіть весь непотріб і надлишок меблів. Чим менше речей у будинку, тим він краще буде виглядати. Ви можете найняти клінінгову компанію, щоб зробити більш якісне прибирання.

5. Освітлення. Всі люстри і світильники повинні бути з лампочками, причому з робітниками. На період переглядів краще поставити лампочки більшої потужності. У підсвідомості людини темрява це загроза его життю і здоров’ю, тому погано освітлені місця створюють почуття неприязні.

6. Деперсоналізація. Видаліть сімейні фотографії, предмети релігійного культу і політичну символіку. Зніміть всі дитячі малюнки та магніти з холодильника. Ви ж хочете представити потенційним покупцям не себе і свою сім’ю, а будинок.

7. Відремонтуйте все, що зламано. Тріщини в шибці не турбують вас, але це створює враження, що домовласник неаккуратен в обслуговуванні будинку.

8. Створіть образ зручного і раціонального будинку. Якщо у вас є кімнати без очевидної ролі, необхідно її придумати. Наприклад, велика ніша в кухні може бути кабінетом чи комори, а кімната на горищі — спортзалом. Якщо в будинку немає гаража, слід згадати про зручність зберігати зимову гуму в якомусь з прикомірків.

9. Будьте готовим показати будинок в будь-який час. Чим більш гнучкі ви до візитів потенційних покупців, тим більше людей зможуть побачити ваш будинок. Будьте готові вітати відвідувачів рано вранці, пізно ввечері і на вихідних, з повідомленням перед зустріччю.

10. Іди, коли будинок показаний. Дайте можливість потенційним покупцям уявити, що вони живуть в цьому будинку і без утисків позаглядивать в шафи, не відчуваючи себе непроханими гостями. Йдучи з дому, ви також дає їм свободу, щоб чесно обговорити всі плюси і мінуси, не турбуючись образити продавця.

11. Видаліть своїх домашніх тварин. Крім того, заховайте їх атрибути, такі як собачі миски, котячі туалети, повідці і т.д. Потенційний покупець не повинен навіть знати, що тварина живе в будинку.

12. Усуньте неприємні запахи. Нюх — таке ж важливе почуття, як і зір, який впливає на прийняття рішення. Перш ніж приймати відвідувачів, слід протерти підлогу, вимити умивальники та унітази і провітрити приміщення. Помилковим є думка, що запах смачної їжі або дорогих парфумів не завадять перегляду. Насправді, будь-який запах викликає у людини свої асоціації, а це річ вами некерована. Тому в будинку повинно пахнути тільки свіжістю.

13. Переконайтеся, що ваша пропозиція знаходиться на всіх великих інтернет-порталах. Зазвичай це частина роботи вашого агента з нерухомості, але не буде зайвим його перевірити ще раз. Періодично запитуйте звіт про проведену роботу по вашому будинку.

14. Зробіть гарні фотографії. Більшість покупців житлової нерухомості починають свій пошук в інтернеті і, грунтуючись на фотографіях, вирішують, які будинки вони будуть дивитися, а які ні. Ви, напевно, хочете щось більше, ніж знімки, швидко зроблені з вашого телефону.

15. Поділіться інформацією про життя в районі. Інформація в оголошеннях повинна включати в себе фотографії не тільки вдома, але й довколишніх місць відпочинку, ресторанів і торгових центрів. Якщо є школи, переконайтеся, що ця інформація присутня в описі. Ви продаєте не тільки будинок, але і спосіб життя.

Успіхів вам у цьому відповідальному і непростій справі!

Добавить комментарий