Японські мотоцикли — Kawasaki ZRX1200S

Модель ZRX1200S навмисно була створена в стилі мотоциклів сімдесятих. У неї проста рама, два амортизатора ззаду і напористий, пробивний двигун, який виставлений на загальний огляд. Параметри їзди багато в чому зобов’язані універсальному японському мотоциклу сімдесятих років (UJM), на основі якого з настільки великим ступенем очевидності побудована велика модель Zedder. Почати з того, що ви сидите НА мотоциклі, а не У ньому, як відбувається у випадку з багатьма сучасними спортивними мотоциклами. Ручки є достатньо широкими, високо піднятими. Вони зроблені зі сталевих труб на відміну від приземкуватих виливків, які прикрашають так багато сучасних мотоциклів. У мотоцикла широке сидіння, яке розроблялося для комфортабельності водія, і у нього, насправді, прокладка між каркасом сидіння і вашої дупою більше, ніж 1 мм. Підніжки для ніг розташовуються не так, як у звичайного круізера, і вони не висунуті назад і не підняті, як у понад спортивних машин. Іншими словами, тепер ви сидите, як могли сидіти на моделях CB750, Z900 або GS750 минулих років.
Новости сайта:аренда оградительных столбиков в Киеве

У сімдесяті роки Хонда і Кавасакі продавали свої великі четвірки цілими вантажівками. За допомогою моделі ZRX1200 Кавасакі спробувала відродити частину колишньої слави — і продажів

Раскочегарьте великий двигун, розроблений на основі ZZ-R1100, і він буде вітати вас механічним шумом, властивим будь-якої моделі UJM сімдесятих років. Але включіть передачу, відпустите зчеплення і підійміть заслінку, і ви відразу ж зрозумієте, що це сучасна і набагато вдосконалена версія теми UJM. У байка висока швидкість, що і можна було очікувати від мотоцикла з двигуном, узятим від колись потужної моделі ZZ-R1100. Ця модель ZRX повністю відрізняється від мотоциклів UJM минулих років, над якими доводилося багато працювати. Характеристики тих ранніх моделей починали проявлятися найбільш ефектно, тільки наближаючись до червоного діапазону. Модель ZRX1200 дуже сильно відрізняється.

Читання по темі:
Давайте перервемося на невеликий урок історії. У сімдесяті інженери вичавлювали з моторів з повітряним охолодженням кожну краплю кінської сили, намагаючись перевершити існуючі мотоцикли, головним чином, британські твіни, засновані на дуже старих розробках, і, звичайно, один одного. Кавасакі, Сузукі, Хонда і Ямаха воювали на полях битв чотиритактних машин. Ця боротьба тривала довго. Кожен хотів побудувати найшвидший серійний мотоцикл на планеті. У ранні дні лаври зазвичай діставалися Кавасакі і лінії Z, у Великобританії моделі цієї лінії часто називали «Zeds» або «Zedders». Дана лінія включала легендарну модель Z900, машину, яка набагато обігнала СВ750 Хонди на початку сімдесятих. Жоден з цих разючих японських мотоциклів не містив у собі нічого нового. Італійці вже роками виробляли рядні четвірки з великою кількістю оборотів двигуна, але тільки для гоночних мотоциклів. У них були надійність, доступність і ринкова машина, який ні в кого до цього не було. Хонда і Кавасакі продавали свої великі четвірки цілими вантажівками. Але Сузукі з діапазоном GS середньої ваги і великими четвірками дивилася вперед, так як сімдесяті роки підходили до кінця. Повинно бути, Кавасакі було прикро, що машини, які займали перші місця по потужності і по продажах, були неприкрито сконструйовані на основі надзвичайно успішної лінії Z Кавасакі.

Навіть, страждаючи від важкої ноші вимог до забрудненості повітря і рівню шуму, останнє втілення лінії Zed є дуже швидкою моделлю в порівнянні з іншими машинами, яким вона зобов’язана своєю появою. Відповідна комбінація досконалої потужності і гнучкості представляє собою виклик для інженерів в дні жорстких вимог до емісійних стандартам (забруднення повітря). І все ж, ця модель Кавасакі, володіючи чотирма карбюраторами і прихованим ззаду каталітичним конвертором, робить вражаючу роботу. Мотоцикл особливо швидкий там, де це найбільш важливо — в середньому діапазоні. Якщо ви перевищили позначку в 2000 оборотів на тахометрі і гарненько відкрили заслінку, мотоцикл кинеться вперед, як хорт, яка сидить на амфітамін. Хвиля потужності піднімається і наростає постійно по всьому діапазону до червоної позначки в 10500 оборотів в хвилину. Великий мотор є настільки гнучким, що дозволяє з лінню ставитися до коробки передач. Ледь виїхавши з міста, немає необхідності користуватися іншими передачами, окрім як верхньої. Навіть рухаючись в загальному потоці, я залишав коробку на третій і четвертій передачах. Мотор дозволяє проходити самі повільні повороти на третій, при цьому забезпечуючи м’яку і прогресивну потужність при виході з них.

Єдиним недоліком цього приємного пакету потужності є деяка затримка при переході з холостого режиму двигуна. Цей збій карбюраторної системи відчувається також, коли при високій швидкості несподівано закриваєш заслінку. Двигун неначе повністю глушиться, коли заслінка закрита. Потім, при відкритті заслінки, іноді мала місце затримка, перш ніж потужність починала наростати. Дана риса могла бути властива саме цієї конкретної машині, так як при русі накатом в глушнику виникали хлопки. Можливо, це свідчило про витік повітря де-небудь в системі 4 в 1, що негативно позначалося на роботі карбюраторів.

Отже, модель ZRX зі зв’язаними руками поб’є своїх попередників UJM, якщо ми говоримо про моторі. Це справедливо і щодо петляють доріг. Японці були настільки поглинені в сімдесяті роки швидкостями своїх моделей, що вони забували про те, що мотоциклам потрібно проходити повороти. Фактично, вони і не знали, як побудувати шасі, здатні справлятися з вагою і потужністю їх двигунів. Навіть легендарні гоночні моделі Хонди мали репутацію диявольською керованості (диявольською — це в сенсі, поганий керованістю — прим. Ред.). Навіть відійшов в інший світ, великий Майк Хейлвуд (Mike Hailwood) говорив, що годинами перебував у пригніченому настрої після боротьби зі своїми мотоциклами на трасах Гран-прі.

Як можна очікувати від мотоцикла з двигуном, узятим у потужної моделі ZZ-R1100, Каві володіє високою швидкістю. Модель ZRX повністю відрізняється від мотоциклів UJM минулих років, яким вона зобов’язана своєю появою

Японці вдалися до допомоги європейських експертів, яких найняли в тих самих мото компаніях, які вони ж і допомогли зруйнувати. Таким чином вони намагалися приборкати дику керованість, як своїх гоночних мотоциклів, так і дорожніх машин, які вони брали за основу для гоночних версій. Тоді як частини і деталі мотоцикла, на перший погляд, схожі на ті, які були встановлені на моделі UJM сімдесятих, у ZRX вони набагато більш витончені і просунуті. Встановлені задні амортизатори зі знімними комбінованими резервуарами регулюються на попереднє стиснуті пружини і гідравлічне зусилля стиснення і відбою і виглядають, як єдина деталь. Масивний, посилений задній маятник розроблений, імітуючи щось схоже, що міг поставити в сімдесяті роки власник UJM в якості додаткового аксесуара (тобто тюнінгу — прим. Ред.). Разом, амортизатори і маятник дуже добре ведуть заднє колесо, доставляючи на нього 122 к.с, що виробляються потужним мотором. Передня вилка виконує свою частину роботи, підтримуючи стабільність моделі ZRX. Вилка (будучи дуже високою) не відповідає стандартного комплекту, який ставиться майже на всі сучасні спортивні мотоцикли. Модель ZRX є відносно важкої при вазі в 500 фунтів (227 кг.), А база — занадто довгою (1465 мм), тому не слід очікувати від керованості скурпулезностью точності спортивних машин. Але, незважаючи на консервативну геометрію керма і велику вагу, модель ZRX може (або її змушують насильно?) Входити в поворот на хорошій швидкості і витримувати лінію повороту. Ручки є досить довгими, і вони забезпечують хорошу маневреність, тому змінювати напрямок руху відносно просто. Але на високій швидкості спроба зміни траєкторії в середині повороту вимагає від водія великих зусиль для того, щоб ZRX продовжувала йти на тій же швидкості, і не вимагала зниження темпу.

Встановлені задні амортизатори зі знімними комбінованими резервуарами регулюються на попереднє стиснуті пружини і гідравлічне зусилля стиснення і відбою і виглядають, як єдина деталь. Як і масивний, укріплений задній маятник

Добре зібрана підвіска разом з вагою мотоцикла і його базою «зрізає» більшість купин, хоча дійсно горбиста дорога може викликати деяке тремтіння і стрибки передньої частини. Задня частина також не поводиться бездоганно на вибоїстій дорозі, і жорсткі задні амортизатори будуть повідомляти задній частині про те, як напружено вони працюють. Але шасі діють досить добре для того, щоб в сукупності з блискучим двигуном здивувати пару раз деяких водіїв супербайків. Потужність треба контролювати, і шестипоршневі передні скоби схоплюють пару дисків розміром з чайний піднос з тим, щоб тримати все під контролем. Гальма дуже потужні, але, щоб домогтися від них найкращої роботи потрібно гарненько їх вичавити. На низьких швидкостях гальма кілька мляво-дерев’ян, і треба потрудитися, якщо ви дійсно хочете загальмувати. Але, приклавши зусилля, ви скоро станете піднімати заднє колесо при сильному гальмуванні, при цьому ви будете накачувати м’язи передпліччя. Задній диск чудовий, він володіє достатньою потужністю для того, щоб заблокувати колесо тоді, коли ви цього хочете, але не настільки чутливий, щоб прихопити його тоді, коли ви цього не хочете.

Під фразою «коли ви цього хочете» я маю на увазі випендрьож, утихомирення звіра до повної зупинки. Такий тип поведінки передбачає, що модель ZRX вимагає деякої частки безумства від свого водія. Я так здорово відірвався, що ледь не обмочив собі штани. Проворот заднього колеса на світлофорах, підняті над землею колеса, ковзання заднього колеса на гальмі перед здивованими школярками — це все весело. Якщо у вас вистачить духу на все це, ви отримаєте багато задоволення від великого байка Zed.

Стандартна модель ZRX, показана тут, є однією з трьох версій мотоцикла, який поширюється по всьому світу. Наш улюбленець? Звичайно, зелена версія Eddie Lawson

Модель ZRX виконується в трьох варіантах: ZRX1200S, яка представлена ​​тут, версія «R» з обтічником в стилі «бікіні», яка наслідує оригінальному мотоциклу Z1100R, або репліка Eddy Lawson, названа так тому, що у цього американського гонщика була подібна модель, на якою він виграв гонки Супербайк в США в ті дні, коли в цих перегонах брали участь дійсно дорожні байки. Є ще стандартна «роздягнена» модель, ZRX1200. Ваш вибір буде залежати від того, що ви хочете отримати від мотоцикла. Модель «R», ймовірно, найбільш підійде для тих, хто хоче, щоб його мотоцикл виглядав, як справжня м’язова модель кінця сімдесятих. Оголена версія підійде тим, у кого міцна шия, а вона (шия) знадобиться вам, щоб утриматися на снаряді, який летить зі швидкістю 155 миль на годину (263,5 км на годину)! Обтічник версії «S» не є відданим шанувальником стилістики сімдесятих, так як він занадто прилизаний і сучасний. Але він чудово справляється з роботою, мета якої — комфортабельні умови для водія. Повітряний простір за обтічником повністю безвітряно, навіть при швидкості в 100 миль на годину (170 км на годину). Мій зріст 6 футів (183 см), і зазвичай я завжди відчуваю турбулентність при такому вигляді напів-обтічника. У випадку з моделлю ZRX це не так, тому що йде згори скла повітря не змінюється при зміні швидкості, при цьому місце водія схоже на храм буддійських медитацій. Це, разом з потужністю двигуна, що не вимагає ніяких зусиль, могло закінчитися для мене великою бідою. Часто я кидав погляд на спідометр на автомагістралі і виявляв, що моя швидкість перевалила за позначку 100 миль на годину (170 км на годину). Все було так спокійно і безтурботно, що я, правда, не знав, що їду так швидко, офіцер.

Стилістика сімдесятих моделі ZRX в комбінації з технологією 21 століття підійде не кожному. Байкери індивідуальні. Деякі захочуть мотоцикл, стилістика якого буде ще більш йти в ретро, ​​інші, навпаки, захочуть мати що ні на є останній крик технології. Але ZRX є настільки здатної моделлю, яка, чорт візьми, так здорово виглядає, що, я впевнений, вона знайде своїх покупців. І ці водії не будуть розчаровані останньою версією Кавасакі на основі UJM сімдесятих на стероїди.
Технічні умови:

Рекомендована виробником роздрібна ціна: 11999 американських доларів.
(U.S. ZRX1200R)

Тип двигуна: 4-тактний, DOHC, рядна 4, 16 клапанів
Об’єм: 1164 куб. см.
Пуск: Електричний
Діаметр циліндра і хід поршня: 79,0 x 59.4 мм.
Охолодження: Рідинне
Карбюратори Keihin CVK36 x 4
Запалювання: Цифрове з системою Kawasaki Throttle Responsive Ignition Control (K-TRIC) (Контроль положення дросельної заслінки)
Трансмісія: 5 швидкостей
Рама: двусоставний з трубчастої сталі
Кут нахилу вилки / трейл: 25 ° / 4.1 дюйма (10,4 см)
Підвіска, передня: 43 мм. телескопічна вилка з регулюванням попереднього поджатия пружини; регулювання гідравлічного зусилля стиснення і відбою (12 положень)
Підвіска, задня: посилений задній маятник з двома амортизаторами, з регулюванням попереднього поджатия пружини (5 положень) і з регулюванням гідравлічного зусилля стиснення і відбою (4 положення)
Хід колеса, переднє: 4,9 дюйма (12,45 см)
Хід колеса, заднє: 4,6 дюйма (11,68 см)
Шина, передня: 120 / 70ZR17 радіальна безкамерного
Шина, задня: 180 / 55ZR17 радіальна безкамерного
Гальма, передній / задній: подвійні гідравлічні диски / диск
Загальна довжина: 83,5 дюйма (212 см)
Загальна ширина: 30,7 дюйма (78 см)
Загальна висота: 45,3 дюйма (115 см)
База: 57.6 дюйма (146,3 см)
Кліренс (дорожній просвіт): 5.3 дюйма (13,5 см)
Висота сидіння: 31.1 дюйма (79 см)
Суха вага: 500 фунтів (226,5 кг)
Паливний бак: 5.3 галона (20,1 куб. Дм)
Колір: Лаймовий-зелений (Candy Lime Green) / Пурпурова слюда (Vivid Purple Mica), Чорний перли (Black Pearl) / Синьо-фіолетовий металік (Metallic Blue Violet)

Добавить комментарий