Забився глушник на скутері

Тема забитого глушника дуже актуальна серед японських двухтактників. Масло в двотактному двигуні згорає разом з бензином, звідси і нагар в двигуні, і природно в глушнику.
Забитий глушник помітно душить скутер, він погано заводиться, погано тягне, а швидкість може навіть і не доходити до 40 км на годину. Таке трапляється через те, що вихлопна труба для двотактного двигуна є не тільки глушником, а вона також є безпосередній компонентом реалізації потужності, своєрідним клапаном, в яким всі параметри строго розрахованих.
Зміна цих параметром в будь-яку сторону тягне за собою зниження потужності, за винятком тих скутерів, труби яких задушеним спочатку, через вимоги стандарту безпеки.

Новости сайта:Александр Дубовой
Забиті нагаром канали в глушнику якраз і змінюють ці заводські параметри, вони стають вже, скутер не може нормально «дихати», і, відповідно реалізувати свою потужність.
Якщо ви тільки недавно поміняли групу на скутері, карбюратор почистили, в варіаторі провели ревізію, і навіть ролики поставили легше, а він не тягне, це явна ознака забитого глушника.

Перевірити це можна, подувши у вхідний отвір, попередньо підклавши марлю, повітря повинне проходити спокійно. Якщо ви відчуваєте опір в легенях, значить труба забита. Лікуванням в даному випадку є тільки чищення.

Є кілька методів очищення, від легких і малоефективних, до важких, але після яких вихлопна труба очищається повністю.

Найпростіший метод — очищення тросом. Один кінець затискаємо в патрон дриля, інший розгортаємо у вигляді йоржа, не знімаючи труби поступово просуваємо трос всередину труби, при цьому повільно провертаємо трос. По можливості чистку слід проводити до упору троса. Метод досить ефективний. але вистачає його ненадовго.

Більш важкий метод, чистка глушника «Містер мускулом». Це порошок продається в магазинах побутової хімії та призначений для очищення забитих каналізаційних труб. Для очищення потрібно зняти глушник. Метод ефективний тільки при незначному відкладенні нагару в глушнику. Майже не застосовується.

А ось цей метод вже ефективний. Частка глушника паяльною лампою, газовим пальником, хоч на багатті, не важливо. Головне розігріти його до червона, обстучать акуратно по колу дерев’яною палицею, і обов’язково видути залишки нагару компресором. Просто висипати його у вас не вийде. Потім пофарбувати жаростійкої фарбою. Недолік методу в тому, що через наявність вогнетривкого елемента в обшивці глушника, внутрішні трубки можуть не досить добре очиститися.

Якщо всі ці методи вам не допомогли, і глушитель все ж забитий, єдиним методом його очищення буде різка. А потім випалювання його зсередини. Цей метод найбільш важкий, зате ефективність вас не розчарує.

І так пріступімс. Для того що б почистити глушник у дио необхідно:
1) Болгарка
2) паяльна лампа
3) Проволочки для чищення трубочок (можна будь які є)
4) Зварювання напівавтомат (хоча можна і електро стінки товсті, хто як приловчитеся).

І так беремо глушник знімаємо його з боку колеса, як показано на фото, вирізаємо вікно болгаркою (або 2 маленьких вікна, це так вирізав та людина яка пріганал його з одеси і мені продав) але краще одне велике так простіше і видніше Далі ближче до труби якщо у вас не вірезано (у мене було вирізано) ущільнююча тканину і сіточка вирізаємо і виймаємо їх. Потім беремо паяльну лампу і харашенько вижегаем все масло і т.п. з глушака. Потім беремо зволікання і чистимо його можна чимось іншим хто чим приловчитеся, я дальню трубку чистив тросом від спідометра (поломаною) вона ж ця трубка найболее засмічується на відміну від двох інших. Витрушуємо весь нагар з глушителя і заварюємо вікно зварюванням напівавтомат (можна заварити на СТО там походу у всіх є напівавтомат).
P.S. Після чищення глушака я свій скут не впізнав, а у мене була проблема як і у багатьох він нетянул слабо розганяється навіть при хароший максималке але і вона потім впала коли він остаточно забився!

Пристрій:

Забитый глушитель на скутере

Це глушник до пропалювання паяльною лампою (найголовніше харашенько його пропалити, ну і вибити нагар.)

Забитый глушитель на скутере

 

Забитый глушитель на скутере

Після пропалювання:

Забитый глушитель на скутере

Нагар і масло …

Забитый глушитель на скутере

Добавить комментарий