Огляд двигунів китайських скутерів

Давайте придивимося уважніше, що ж насправді приводить в рух все видиме різноманітність скутерів на дорогах. Безперечно, відразу впадає велика кількість продукції китайських виробників, вона вся при цьому ділитися на дві категорії двотактні і чотиритактні.
Перша найбільша це чотиритактні двигуни. Більшість їх веде свій родовід від хондовского 139QMB, який був розроблений на початку 90 років на тайванському філії Хонда, який зараз придбав самостійність і називається Кімко. (KYMKO). На рубежі тисячоліть в Китаї за активної участі «Хонди» було налагоджено виробництво таких двигунів. Наскільки добре вийшло, можна судити з того, що китайські скутери, забезпечені 139QMB, поставляються до Японії під маркою «Хонда». Лідером з виробництва цих легендарних моторів є корпорація «Хонлінг», яка має власні виробничі потужності. 139QMB встановлюються не тільки на скутери марки «Хонлінг», але поставляються на багато складальні цехи по всьому світу. Цей двигун легко можна дізнатися з маркування на лівій стороні картера. Номер починається з 139QMB, далі йде порядковий номер виробу. Цей мотор не має видимих слабких місць, він прощає халатність і недбалість власнику. Володіє достатньою потужністю для повнорозмірного двомісного скутера. Перші 5000 км. відбувається притирання всіх вузлів, після чого такий мотор продовжує служити власникові ще 15000-20000 км. Досягаючи швидкості 90 км / год.

Новости сайта:Описание сайта цифротех
Деякі китайські заводи, пішли своїм шляхом і створили так званий свій двигун 1P39QMB. Зовні він повністю копіює хондовский 139QMB. При ближчому знайомстві різниця впадає в очі. Почнемо по порядку. Збірка, двигуна зовсім не має на увазі регулювання зазорів в клапанах. Карбюратор теж не налаштований на роботу, тому доводиться перед продажем починати з його прочищення і регуліровкі.Попадалісь екземпляри, які навіть досвідчений механік кілька годин не міг повернути до життя. Далі йде варіатор, він теж не думає відразу працювати. Починає свою роботу знехотя зі скрипом і дуже млявим розгоном. Звичайно, якщо 1P39QMB потрапить в досвідчені руки, він буде працювати. Єдиний сенс випуску цього двигуна-це зробити скутер найменш дорогим. Тому всі скутера з 1P39QMB це бюджетні варіанти різних тільки китайських виробників. Він стоїть на скутерах марки «GX», «E-Moto» та деяких інших. Такий мотор без обкатки не має гідної динаміки. Після перших 2000 км. він трохи оживає від ваших зусиль, як фінансових так і моральних. Але після 10 000 км. потребує капітального ремонту, який рідко повертає його в стрій. Єдиний варіант це уникати цього двигуна, або готуватися до доведення його своїми руками. Зрештою, 1P39QMB це набір нових деталей які можна змусити працювати.
На скутеретах і мопедах встановлюють чотиритактний чотиришвидкісною клон, наймасовішого мотора це «Хонда Куб», тепер його називають 1Р39FMB. Головна його перевага це тираж випуску за 25 років випуску його випустили 15000000 екземплярів. Коленвал і коробка передач працюють в одному картері, що значно спрощує його обслуговування. На 1Р39FMB можна колесити по дорогах, як з хорошим, так і неважливим покриттям. Ресурс цього шедевра японської інженерної думки досягає 25000-30000 км. Досягнуто це дбайливим ставленням до ідей закладеним при винахід. При виробництві китайські інженери постаралися звести до мінімуму свої доповнення. 1Р39FMB так само може поставлятися з автоматичним зчепленням. Зовні вони ні чим не відрізняється одна від одної. Є варіанти 1Р39FMB навіть з автоматичною коробкою передач. Головна умова довгої і надійної його роботи це хороше масло. Ось на чому не варто економити. Модифікації цього мотора зі збільшеним об’ємом циліндра стоять багатьох АТВ. 110 кубовая модифікація 1Р39FMB бере участь новому національному класі з мотокросу, який вже кілька років проходить у Росії при активно участі ТОВ «Версія» випускає техніку для змагань у місті Іжевську.
Далі йдуть двигуни 1Р57QMJ об’ємом 125 і 150 кубічних сантиметрів вони встановлюються на більш дорогі моделі компаній «БМ» «Форсаж» «Хонлінг» та інших. По надійності і конструкції він копіює 139QMB, будучи хорошою копією масових японських. Ресурс цих моторів не менше 25000 км. 1Р57QMJ володіє потужним розгоном і високою максимальною швидкістю. Головний недолік цих моторів ціна скутерів на які їх встановлюють. 45000 рублів, це мінімальний внесок для вступу в клуб 1Р57QMJ. Купивши цей мотор одного разу, він буде довго служити вам вірою і правдою довгі роки.
Далі йдуть двотактні мотори китайських виробників, їх не багато точніше всього один D1E41QMB. Він обладнаний ланцюгової задньою передачею, що робить його незвичайним. При цьому привід маслонасоса теж взято від заднє колеса, тому для надійної роботи необхідно в бензин додавати масло в пропорції 40; 1 Великим ресурсом D1E41QMB не наділений 10000 км. це його межа. Далі слід заміна кілець. З праці і витратам грошей це не багато. Тому заміну кілець можна вважати профілактикою. Ще, що ні «любить» цей «дідок» це швидкість більше 50 км. в годину. При дотриманні цих умов D1E41QMB, це надійний вузол. Та й чому там ламатися, адже в ньому немає навіть варіатора. Встановлюється він на продукцію «БМ» «Джеллі» «Форсаж» «Патрон» та інших.
Деякі великі китайські виробники вже дозріли до установки двотактних двигунів іменитих європейських виробників. Типовим представником є QJ1E40QMB. Всі ці двигуни пройшли тривалу перевірку у європейських виробників. Це двигун «Benelli». Всі ці двигуни об’єднує одне, це роздільна мастило і висока потужність. Але минув час, екологічні вимоги витіснили їх з доріг Європи. Тепер вони масово поставляються китайським виробникам, скутери яких претендують на високі технічні та якісні показники. QJ1E40QMB встановлюють на мопеди «KEEWAY» і «STELS». QJ1E40QMB цей двигун легко проходить до капремонту 15000-20000 км., Що для двотактники дуже хороший показник. Цей двигун дуже любить якісне масло високого класу європейських виробників. В іншому він не вимагає ніяких спеціальних знань або досвіду.
Ось власне і все найбільш масові двигуни, на які вистачає грошей у скутеристів у провінції. Всі ці мотори виконують головну свою функцію, вони несуть любов до мотоцикла в маси.
P.S. Стаття відображає, тільки думку автора. Автор готовий до аргументованого спору.

Добавить комментарий