Діагностика несправностей скутерів

Якби Шерлок Холмс жив в наші дні, то зі своїм дедуктивним методом він міг би прославитися ще й у справі виявлення несправностей в мототехніки. Але спробуємо і ми, користуючись спостережливістю, логікою і елементарними знаннями конструкції скутера, виявити причини і ліквідувати несправність.

1. Двигун не запускається
Кримінал: електростартер НЕ провертає колінчастий вал. Аналітика: вимкнена кнопка «Стоп двигуна» (якщо вона передбачена) або НЕ довернуть до потрібного положення ключ у замку запалювання. Дії: зробити, як належить, — включити клавішу, довернуть ключ.  Смотрите также: дизельный вилочный погрузчик
Кримінал: не горить лампочка стоп-сигналу, не працює кінцевий вимикач важеля гальма. Аналітика: не натисканням важіль одного з гальм або виникла несправність в електроланцюзі стоп-сигналу. Дії: замінити лампочку, відрегулювати вільний хід важеля гальма або замінити кінцевий вимикач важеля гальма.
Кримінал: перегорів запобіжник. Дії: перевірити і при необхідності замінити запобіжник основному ланцюзі і ланцюзі стартера (фото 1).

Кримінал: місце з’єднання клеми з проводом покрито пухким нальотом окислів. Аналітика: акумуляторна батарея дає недостатня напруга, що може трапитися через несправність в ланцюзі або якщо клеми акумулятора окислились. Дії: перевірити ланцюг, при необхідності батарею зарядити. Очистити клеми від окислів. Тимчасова міра — запускати двигун кікстартера.

Кримінал: ви включили запалювання, натиснули важіль гальма і кнопку стартера, а реле стартера все одно не клацає. Аналітика: несправна ланцюг електростартера. Дії: зачистити контакти на реле і стартер, «продзвонити» реле, електропроводку, обмотки стартера.
Кримінал: при натисканні на важіль кікстар-тера він прокручується, а колінчастий вал двигуна не обертається; нога не відчуває опір ходу важеля кікстартера. Аналітика: зламалися зуби шестірні кікстартера або храповика. Дії: замінити дефектні деталі. Кримінал: електростартер провертає колінчастий вал, але двигун не запускається. Аналітика: карбюратор «сухий» (відкрутіть дренажний гвинт камери поплавця -увідіте). Варіанти причин: забита сітка бензокрана, несправний бензо-кран, засмітився паливопровід, зіскочив або негерметичний вакуумний шланг управління бензокраном. Дії: очистити фільтр бензокраніка, продути паливопровід, переконатися в справності автоматичного бензокрана.

Кримінал: паливо до карбюратора підводиться, але не надходить у попавковую камеру. Аналітика: заїдає паливний клапан поплавця. Дії: зняти кришку камери поплавця і очистити сідло клапана. Якщо не допоможе, замінити клапан.
Кримінал: ви викрутили свічу, а вона «мокра» — покрита шаром несгоревшей бензосмесі (фото 5). Аналітика: надто велика частка олі горюча суміш, що буває через занадто високого рівня палива в камері поплавця або через засмічення повітряного фільтру. Дії: розібравши карбюратор, перевірити рівень палива (фото 2), очистити повітряний фільтр. Побічні явища: двигун відразу запускається, якщо хлюпнути трохи бензину всередину повітряного фільтра. Аналітика: не працює автоматичний пусковий збагачувач. Дії: перевірити справність пускового збагачувача (існує кілька способів — вони детально описані в посібниках з ремонту) (фото 7).

Кримінал: на викрученій зі свого гнізда свічці запалювання не виникає іскра (в положенні, коли металева частина свічки надійно контактує з «масою» скутера). Аналітика: несправна свічка запалювання: пробитий ізолятор або електроди покриті товстим шаром нагару (фото 3). Дії: свічку запалювання очистити наждачним папером або замінити. Якщо іскра і тоді не з’явиться, провести діагностику інших елементів системи запалювання.
Кримінал: іскра на свічці запалювання утворюється, але слабка або «бігає». Аналітика: у свічки запалювання пробитий ізолятор. Дії: замінити свічку запалювання.
2. ДВИГУН працює, використовуючи своє ПРАЦЕЮ, працювали нестабільно
Кримінал: мотор не «розкручується», лунають хлопки в карбюраторі. Аналітика: надмірно бідна горюча суміш, можлива причина — підсмоктує повітря через нещільно закріплений впускний патрубок або пошкоджені сальники колінчастого вала. Вода в камері поплавця. Дії: замінити прокладку під патрубком і рівномірно закриття болти його кріплення. Замінити сальники колінчастого вала. Позбутися від води в камері поплавця (відкрутивши дренажний гвинт камери поплавця), продути жиклери і канали карбюратора, замінити бензин в баку.
Кримінал: іскра на викрученій свічці запалювання (в положенні, коли її металева частина надійно контактує з «масою» скутера) утворюється, але поверхні ізолятора і електродів сухі (фото 4). Аналітика: не працює автоматичний пусковий збагачувач (якщо двигун холодний). Чи не утворюється нормальна горюча суміш. Засмічений жиклер системи холостого ходу. Дії: перевірити справність пускового збагачувача (див. П. 1). Продути жиклер і канали карбюратора.
Кримінал: на ізоляторі і електродах викрученій свічки запалювання крапельки води. Аналітика: вода проникла в бензин. Дії: позбутися від води в камері поплавця.

Кримінал: іскра на викрученій свічці запалювання (в положенні, коли її металева частина надійно контактує з «масою» скутера) утворюється, але поверхні ізолятора і електроди покриті чорним маслянистим нагаром (фото 5). Аналітика: марка свічки не відповідає тепловому режиму роботи двигуна — її краплинне число вище покладеного для даного двигуна (свіча «холодна»). Температура в робочій зоні свічки недостатня для самоочищення електродів. Дії: замінити свічку запалювання на більш «гарячу» (з меншим калильним числом).

Кримінал: двигун заводиться нормально, але незабаром виникають перебої в його роботі і він глухне. Аналітика: засмічено вентиляційний отвір в кришці паливного бака або засмітилися шланги, що відповідають за повідомлення вмісту бензобака з атмосферою. Дії: прочистити вентиляційний отвір в кришці паливного бака або шланги.
Кримінал: при натисканні на важіль кікстартера не відчувається опір стисненню газів в циліндрі. Аналітика: гранично зношені поршень, циліндр, поршневі кільця. Дії: перевірити компресію — за допомогою компрессометра або ж виміром деталей (після демонтажу циліндра). При підтвердженні діагнозу двигун потребує ремонту із заміною зношених деталей.
Кримінал: чути звук прориваються газів, на голівці й циліндрі утворюються маслянисті сліди. Аналітика: пошкоджена прокладка під головкою циліндра або ослабло кріплення головки до циліндра. Дії: замінити прокладку і затягнути гайки кріплення головки до циліндра з потрібним моментом (зусиллям) в черговості, рекомендованої посібником з ремонту.
3.ПОСТОРОННІЕ ЗВУКИ В ДВИГУНІ
Аналітика, версія 1: підвищений знос деталей циліндро-поршневої групи. Дії: двигун потребує ремонту із заміною зношених деталей. Версія 2: порушений тепловий зазор в приводі клапанів (у 4-тактних двигунів). Дії: відрегулювати клапани . Версія 3: ослабла ланцюг в приводі клапанів (у 4-тактних двигунів). Дії: відрегулювати натяг ланцюга. Версія 4: виробилися канавки в шківі варіатора, по яких переміщаються ролики, а також самі ролики. Дії: замінити зношені шків, ролики ( можливо, і інші деталі варіатора).

4. ДВИГУН глухне при різкому відкритті дроселя
Обставина 1: двигун тільки що був запущений. Аналітика: двигун прогрітий недостатньо. Дії: продовжити прогрів двигуна на холостому ходу.
Обставина 2: двигун добре прогрітий. Аналітика, версія 1: не відрегульований карбюратор. Дії: відрегулювати обороти холостого ходу, при необхідності — головну дозирующую систему (див. П. 5). Версія 2: неправильно працює варіатор. Дії: см. п. 10.

5. ПУСК ДВИГУНА ВІДБУВАЄТЬСЯ НОРМАЛЬНО, АЛЕ ВІН НЕ «розкручувати»
Кримінал: густий дим на вихлопі, перевитрата палива, на електродах свічки запалювання чорний наліт (фото 6). Аналітика: головна дозуюча система готує надмірно багату суміш. Дії: відрегулювати якість суміші — опустити регулювальну голку дроселя карбюратора на одну поділку (канавку) вниз. Можливо, буде потрібно встановити головний паливний жиклер з меншим прохідним перетином.
Кримінал: двигун перегрівається, при розгоні чути детонація, на електродах і ізоляторі свічки запалювання білий наліт. Після виключення запалення двигун продовжує працювати кілька секунд (детонує). Аналітика: головна дозуюча система карбюратора готує надмірно бідну суміш. Дії: відрегулювати якість суміші — підняти регулювальну голку дроселя карбюратора на одну поділку вгору. Можливо, буде потрібно встановити головний паливний жиклер з великим прохідним перетином.
Кримінал: двигун працює незвично тихо (хоча і легко запускається), малодимние вихлоп, на розгоні мотор «не тягне». Аналітика: забився нагаром глушитель, канали і вікна циліндра (в двотактних двигунах). Дії: по можливості очистити нагар. Якщо глушник забитий повністю (повітря не проходить), глушник замінити.

6. Після нетривалого ЇЗДИ ДВИГУН ВТРАЧАЄ ПОТУЖНІСТЬ
Обставина 1: двигун з системою повітряного охолодження.

Кримінал: не відчувається рух повітря з-під кожуха циліндра, а до сітки за-борніка повітря (з правого боку мотора) не «прилипає» аркуш паперу (якщо провести тест з папером). Аналітика: зламані лопаті крильчатки вентилятора, інше припущення — кожухи системи охолодження прилягають нещільно або місцями розколоті. Дії: замінити крильчатку і пошкоджені кожухи (фото 8).
Обставина 2: двигун рідинного охолодження. Кримінал: підтікає рідина, що охолоджує, в бачку знизився її рівень. Аналітика: несправні вузли системи: насос, термостат, радіатор. Дії: замінити несправні вузли.

7. ДВИГУН не розганяти СКУТЕР ДО 50 КМ / Ч
Дані огляду: спідометр оттаріро-ван, не встановлено обмежувач потужності або оборотів. Аналітика, версія 1: конструкція скутера не розрахована на таку швидкість. Дії: всі дії безглузді. Версія 2: неправильно відрегульований карбюратор, засмічений глушитель або зношені деталі циліндро-поршневої групи. Дії: см. п. 2 або міняйте скутер. Версія 3: неправильно діє варіатор. Дії: см. п.п. 9, 10.

8. ПРИ ПРАЦЮЮЧОМУ ДВИГУНІ СКУТЕР НЕ рушати з місця
Кримінал: несправний варіатор. Аналітика: зламана пружина веденого шківа, обірваний клиновий ремінь (щоб переконатися в цьому, зніміть кришку варіатора — поломки сприймаються на візуальному рівні). Дії: замінити дефектні деталі.
Кримінал: несправне відцентрове зчеплення. Аналітика: зламані пружини черевиків, надмірно зношені накладки черевиків (з’ясовується в ході візуального огляду після зняття кришки варіатора) (фото 9). Дії: замінити дефектні деталі.

9. СКУТЕР ЇДЕ ривка
Кримінал: при їзді відчуваються ривки. Аналітика: прослизає ремінь варіатора (через зношування, пошкодження або замасливания) або надмірно вироблені поверхні шківів. Дії: замінити дефектні деталі (фото 10).
10. СКУТЕР розганяється мляво, ЇДЕ ПОВІЛЬНО
Аналітика: під час нещодавно проведеного тюнінгу вага важків відцентрового регулятора або пружина веденого шківа підібрані неправильно. Зламані або втратили жорсткість пружини черевиків відцентрового зчеплення, зношені або замаслилися накладки черевиків відцентрового зчеплення. Дії: провести тюнінг більш ретельно, переважно за участю фахівців.

Добавить комментарий